FIA Hill Climb Cup i s účastí Ecce Homo Racing Teamu

vydáno 12. května 2007, autor Redakce, přečteno 2431x

Evropský pohár FIA European Hill Climb Cup 2007 pokračuje druhým závodem v chorvatském Sv. Dujamu.

FIA Hill Climb Cup i s účastí Ecce Homo Racing Teamu
Milan Kašpárek se stal pro letošní rok, díky loňskému 5. místu v tomto šampionátu, reprezentantem České republiky a jeho záměrem je v letošní sezóně opět účast v tomto evropském poháru, který je vypsán pro kategorii E1, tedy volné formule.

V letošní sezóně se Milan do bojů o evropské body vydá opět se svojí červeně zbarvenou Fábií ovšem v podstatných úpravách oproti loňské sezóně. Jelikož se body do FIA European Hill Climb Cup 2007 získávají jen za absolutní pořadí ve skupině E1, jsou pro nás soupeři nejen jezdci v objemové třídě do 2000ccm, ale i nad 2000ccm. To znamená, že budeme bojovat i se speciály Herberta Pregartnera, Felixe Pailera nebo Georga Plasy.

Fabia MK I. 2007


Již na konci loňské sezóny bylo rozhodnuto o podstatných úpravách Milanova speciálu, kvůli zvýšení konkurenceschopnosti vozu pro letošní sezónu, a tak byly postupně během zimní přestávky provedeny některé aerodynamické úpravy a změny na karoserii. Nejpodstatnější změnou ovšem byla změna pohonné jednotky, která se v loňském roce zdála být nejslabší částí Fabie. Bohužel dodávka některých komponentů se zpozdila a tak plánované starty s Fábií na Brněnském draku, Jarní ceně Brna a Zámeckém vrchu nebyly uskutečněny. Fabia tak byla dokončena doslova „ za 5 minut dvanáct“ těsně před odjezdem na  závod FIA European Hill Climb Cup 2007, když mechanici týmu zůstavali v dílně dlouho do noci a snažili se připravit vůz k premiérovému startu letošní sezóny.

Fabia MK I. 2007


Fabia MK I. 2007


Krátkým čtvrtečním testem Milan Kašpárek otestoval funkčnost Fábie a ve večerních hodinách se vydal tým k chorvatskému pobřeží kde se „popere“ o první evropské body v letošním FIA European Hill Climb Cup 2007.

Fabia MK I. 2007


Fabia MK I. 2007foto: p.Malík, Dodoš

www.ecceracing.eu

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz