Vítězem druhého ročníku Nutrend Junior Cupu se stal Michal Kozlanský

vydáno 16. září 2014, autor Jiří Koubek, přečteno 3741x

Dvaadvacetiletý jezdec potvrdil své celkové vítězství v poháru porážkou svých soupeřů v posledních dvou závodech v jihomoravských Divákách.

Vítězem druhého ročníku Nutrend Junior Cupu se stal Michal Kozlanský

Foto: Antonín Malý (zleva: Richard Nováček, Jiří Koubek, Michal Kozlanský, Pavel Malý, František Gruntorád)

Posledním podnikem letošního seriálu Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu byly 2 víkendové závody v Divákách u Hustopečí o víkendu 13.-14. září. Také zde svedli své souboje junioři, účastníci Nutrend Junior Cupu s vozy VW Lupo GTi. O prvenství do Diváků přijeli bojovat Michal Kozlanský ze Zábřehu na Moravě a Pavel Malý ze Šternberka, další souboj se očekával o celkové třetí místo v poháru mezi Františkem Gruntorádem z Náměšti nad Oslavou a Richardem Nováčkem, také téměř náměšťským jezdcem. Souboje jezdcům ztížilo počasí, kdy především v neděli nebyla o přeháňky nouze a tak se stav trati průběžně měnil z téměř suché, až po „zaplavenou“.

Hned sobotní ráno napovědělo, že souboje budou ostré – ve druhém tréninku si vyzkoušel s Lupem hodiny Pavel Malý a kosmeticky upravil přední nárazník svého stříbrného vozu. V závodě pak možná šternberský jezdec po této události více krotil své závodnické vášně a tak vcelku s převahou (v porovnání s předchozími závody, kdy se bojovalo o desetinky sekundy) zvítězil Michal Kozlanský. V souboji o třetí místo byl úspěšnější Richard Nováček, i když po první jízdě na něj ztrácel Faňa Gruntorád pouze necelých 8 desetin sekundy.

Také v nedělním závodě si Michal Kozlanský s velmi kluzkou tratí v Divákách poradil nejlépe a potvrdil tím svůj letošní titul mezi juniory. Pavel Malý si s přehledem pojistil druhé místo jak v závodě, tak i v celkovém hodnocení Junior Cupu, stejně jako v loňském ročníku. Třetí místo v posledním závodě sezony vybojoval náměšťský jezdec Faňa Gruntorád, kterému se podařilo porazit svého krajana Richarda Nováčka, který se nevyvaroval drobné jezdecké chyby ve druhé závodní jízdě. Toho ale může těšit bronzový stupínek v celkovém hodnocení Junior Cupu. Rovnost bodů na třetím a čtvrtém místě muselo rozhodnout pomocné kritérium – více lepších umístění v jednotlivých závodech.

Výsledky sobotního závodu:

  1. Michal Kozlanský 2:51,78
  2. Pavel Malý 2:56,40
  3. Richard Nováček 3:00,48
  4. František Gruntorád 3:03,07

Výsledky nedělního závodu:

  1. Michal Kozlanský 3:05,04
  2. Pavel Malý 3:09,55
  3. František Gruntorád 3:16,93
  4. Richard Nováček 3:20,19

Tím byl úspěšně završen druhý ročník poháru pro juniorské jezdce, který s podporou Autoklubu České republiky zajišťoval Autoklub JV Sport Racing v AČR. V příštím roce bychom rádi v této aktivitě pokračovali a nabídli možnost opravdu dostupného závodění dalším mladým zájemcům.

Konečné pořadí Nutrend Junior Cupu 2014:

1. Michal Kozlanský 82,5 b
2. Pavel Malý 75 b
3. Richard Nováček 47 b
4. František Gruntorád 47 b
5. Eliška Popová 16 b

Partnery Nutrend Junior Cupu jsou Autoklub ČR, Nutrend a Liqui Moly.

Více info a kontakty na www.racedays.cz

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz