GMS Racing team - Ústecká 21

vydáno 27. srpna 2019, autor Veronika Dittrichová, přečteno 2010x

Miloš Beneš 2019: Mistr České republiky v absolutním pořadí a Mistr České republiky v Divizi 3

GMS Racing team - Ústecká 21

Na Ústecké 21 reprezentovali GMS Racing Team:

Miloš Beneš - Osella FA30

Milan Stejskal - LADA VFTS

Michal Sedláček - FIAT RITMO 130TC

Tereza Machová - Suzuki Swift

 

Ústecká 21 je krásná trať a i přes pár maličkostí (které se nevyhnou žádnému velkému podniku) perfektně zorganizová.

Atraktivní závodní auta a piloti, (kteří sbírají body na Evropských tratích), pěkné počasí, velké množství diváků, perfektní moderátoři a nový povrch tratě posunulo tento rok Ústeckou 21 opět o level výše.

Nový povrch trochu více klouzal a tak byla jízda pro piloty náročnější - ale o to pro diváky zajímavější.

Miloš Beneš už po sobotním vítězství obhájil titul z loňského roku - Mistr České republiky v absolutním pořadí a titul Mistr České republiky v Divizi 3.

V nedělním závodě pak Miloš Beneš svedl souboj s vynikajícím francouzským pilotem Sébastienem Petitem. V první závodní jízdě byl časový rozdíl mezi oběma piloty pouhých 42 setin vteřiny ve prospěch Sébastiena Petita. V součtu obou závodních jízd pak Petit nad Benešem zvítězil. I tak to byl souboj Petit-Beneš pro diváky skvělým vyvrcholením letošní Ústecké 21.

V Mistrovství České republiky Miloš Beneš i v neděli zvítězil v absolutním pořadí a potvrdil tak pozici nejrychlejšího českého pilota i v roce 2019.

      

      

      

I přes vítězství v jednom z ročníků Zóny Střední Evropy, titulu Mistra ČR v Divizi 1 z loňského roku byla Ústecká 21 jedním z nejlepších závodů Milana Stejskala. Trať mu vyloženě sedla a projevilo se i větší soužití s novou závodní technikou, se kterou si začíná Milan více a více rozumět.

Milan Stejskal zvítězil ve své třídě i skupině v sobotním a nedělním závodu.

Milan Stejskal je po Ústecké 21 na průběžné vedoucí pozici v Divizi 1.

      

      

 

Michal Sedláček v sobotu i v neděli ve své třídě zvítězil a ve skupině se umístil na 2. místě za Milanem Stejskalem je na průběžném 2. místě v MČR v Divizi 1.

      

      

 

Tereza Machová obsadila v sobotu ve třídě E1-1.400: 2. místo a ve skupině E1: 11. místo. V nedělním závodě ve třídě 2. místo a ve skupině 13. místo. Na vyšší příčky ve skupině E1, i přes nesporné jezdecké kvality Terezy Machové, by Tereza potřebovala výkonnější závodní techniku do třídy E1-3.000 nebo E1+3.000

      

 

Foto: Stránský, Tichý

 

 

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz