GMS Racing team - GMS Albrechtický kopec LAUDON 2019

vydáno 5. srpna 2019, autor Veronika Dittrichová, přečteno 2636x

Po 8 letech se do Albrechtic u Lanškrouna vrátil nultý ročník závodů automobilů do vrchu.

GMS Racing team - GMS Albrechtický kopec LAUDON 2019

Tentokrát jako volný závod, nutný k možnosti pořádání oficiálních závodů v rámci Mistrovství České republiky popřípadě Maverick rescue eurocup.

Na startu se sešlo 80 pilotů včetně reprezentantů GMS Racing teamu z Lanškrouna Miloše Beneše (průběžně vedoucího pilota Mistrovství České republiky v absolutním pořadí) s Osellou FA30 a Michala Sedláčka, startujícího v historických automobilech, který pro tento závod zvolil Fiat 131 Racing 2000. Milan Stejskal s Ladou VFTS si vzal pro tento závod jako pilot náhradní volno a psychicky podporoval piloty v zázemí GMS Racing teamu.

Tereza Machová, která zvítězila ve své třídě v posledním závodu v Dobšiné na Slovensku, přijela podpořit tým do Albrechtic a připravuje se na skvěle rozjetou sezónu na Ústeckou 21, která se koná ve dnech 24.-25.8.2019.

Závody navštívil v neděli hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (viz foto v přátelském rozhovoru s pilotem GMS Racing teamu Milošem Benešem).

V nedělním závodu Miloš Beneš zvítězil v absolutním pořadí v novém traťovém rekordu 1.29,48 (původní traťový rekord: Otakar Krámský 1.33,12).

Michal Sedláček zrychloval v každé jízdě a v první závodní jízdě byl na třetím místě se ztrátou pouhých 7 desetin vteřiny na vedoucího pilota v absolutním pořadí historických automobilů. Ve druhé závodní jízdě opustila ojnice své místo v motoru a Michal Sedláček skvěle rozjetý závod nedokončil.

      

 

Absolutní pořadí:

1. Miloš Beneš        GMS Racing team       2.59,84

2. Dušan Nevěřil      Speedmaster RT        3.03,69

3. Martin Vondrák     Vondrák racing          3.15,90

      

 

Foto: Stránský

 

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz